Biografia


    Łukasz Radecki - urodzony w 1979 roku w Malborku. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (język polski z pedagogiką – specjalność literaturoznawstwo) oraz podyplomowych studiów na Uniwersytecie Gdańskim (kierunek historia). Nauczyciel, prozaik, recenzent, publicysta, muzyk, redaktor, poeta. Od lat związany ze sceną horroru i science - fiction. Przez dziesięć lat pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego portalu Horror Online - największego w Polsce serwisu poświęconego wszelkiego rodzaju grozie. Współpracownik serwisu Dzika Banda, magazynów Grabarz Polski i Atmospheric Magazine. Tworzył także na łamach Rzecz Gustu, h.p.lovecraft.pl, Carpe Noctem, Kinooko, Zombie Zone, Magazyn Fantastyczny, Czachopismo.
            Tworzyć zaczął już w dzieciństwie. Zaczęło się od historii obrazkowych i komiksów, które powstawały nieprzerwanie przez blisko dziesięć lat, by ostatecznie nigdy nie opuścić zakamarków szuflad i strychu. Komiksy ustąpiły miejsca wierszom, które doczekały się publikacji w roku 1999 w znikomym nakładzie jako tomik „Ad Noctum”. Równolegle udzielał się również w rozmaitych zespołach i formacjach muzycznych. W roku 2003 zadebiutował albumem „Nemezis” z projektem ARKHAM. Płyta wydana przez wydawnictwo Beast of Prey poświęcona twórczości H.P. Lovecrafta uzyskała już status kultowy. Pod koniec roku 2003 debiutowała również grupa ACRYBIA, z którą pod pseudonimem Shadock tworzy po dzień dzisiejszy. Rok 2005 przyniósł debiut literacki - opowiadanie „I tylko głód pozostanie”. Od tamtej pory autor publikował w rozmaitych portalach, magazynach i antologiach. Większość wczesnych tekstów opublikował w roku 2009 w zbiorze „Kraina bez powrotu: Opowieści niesamowite”. Rozpoczął również współpracę z Kazimierzem Kyrczem Jr, czego efektem były liczne opowiadania i wydany w 2011 roku ceniony i nagradzany zbiór „Lek na lęk”. Pisał teksty do różnych zespołów i projektów (m.in. KRĘPULEC, PLAC WOLNOŚCI). Z grupą FORECAST nagrał album „Sacred Fear”, w roku 2010 rozpoczął karierę solową nagrywając dwa albumy z muzyką instrumentalną, w tym też roku zasilił szeregi zespołu DAMAGE CASE, z którym nagrywa do dziś (do tej pory dwa albumy: "Oldschool Maniac" i "Drunken Devil"). Od roku 2008 współpracuje stale z reżyserem Patrykiem Jurkiem, tworząc muzykę do filmów i seriali. W roku 2013 opublikował dwa tomy popularnego cyklu "Bóg Horror Ojczyzna" i powołał do życia nowy zespół - WILCY. Pod koniec roku 2014 ukazał się zbiór "Horror Klasy B", na wydanie oczekują powieści. Od początku roku 2013 autor współpracuje z Robertem Cichowlasem, efektem czego jest bestsellerowy zbiór nowel „Pradawne Zło”, nagrodzona Złotym Kościejem  powieść "Miasteczko" i  cykl "Zombie.pl" . Jego najnowsze książki to bajka dla dzieci "Jotka Łowca Smoków" i młodzieżowa powieść "Wojna Bogów".
            Prywatnie jest szczęśliwym mężem oraz ojcem trzynastoletniej Aurelii, sześcioletniego Jasia i rocznego Teosia. Od drugiej połowy 2015 roku mieszka w Krzyżanowie pod Malborkiem.